top of page

Навчально-виробничі майстерні

Слюсарна майстерня №1

Слюсарна справа є основою всіх знань та вмінь з обробки металу: обпилювання, свердління, рубання, різання, шабрування, нарізання різьб та ін.

Усі ці вміння учні можуть отримати у слюсарній майстерні площею 164,2 м2 (на 1 учня 10,95 м2), обладнання якої: верстаки: слюсарний і монтажний; верстати: свердлильний і заточний, електричні дрилі; муфельна піч, гвинтовий прес, робочі столи для паяння з витяжкою, гільйотинні ножиці, труборіз універсальний, стіл для паяння та лудіння, витяжка вентиляційна; інструмент: вимірювальний, перевірочний і розмічальний, для ручних робіт (слюсарний), для обробки різанням, для паяння; пристосування: плити (розмічальна і для виправлення), нагубники на лещата, втулки перехідні, комплект призм, патрони для свердлильних верстатів, притиск для труб, лещата ручні та машинні;

Завдяки навичкам, отриманим під час виробничого навчання у слюсарній майстерні,  учні виготовляють багато корисних та гарних виробів.

Електромонтажна майстерня 

Електромонтажна майстернія площею 105,2 м2 (на 1 учні 7,01 м2), обладнана за допомогою підприємства-партнера ТОВ «Ядзакі Україна» з урахуванням вимог, які дозволяють розвивати необхідні професійні компетентності з професії слюсапр-електромонтажник; в'язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів. 
Обладнання цієї майстерні складають: верстат вертикально-свердлильний настільний, прес гідравлічний, робочі столи для паяння з витяжкою, стіл-верстак з витяжною вентиляцією, шафи (стенди-тренажери) з комплектом електрообладнання для монтажу електричних схем, механічний інструмент, електродриль, ножиці електричні, прес-кліщі для опресування жил (різні), перфоратор, інструмент слюсарний, вимірювальний, перевірочний та  розмічальний інструмент, пристрої  та матеріали для паяння і склеювання, тестери, слюсарно-монтажний інструмент з ізолювальними ручками (комплект); натуральні зразки: вимикачі та перемикачі для освітлювальних мереж різних типів. електросвітильники з люмінесцентними лампами, електросвітильники з лампами  розжарювання, запобіжники  (різні), конденсатори, лампи (різні), патрони (різні), щиток поверховий розподільний, штепсельні розетки (різні), вимикачі автоматичні триполюсні різних типів, контактори різних типів, пульти керування, асинхронні мотори з короткозамкнутим ротором, генератор постійного струму, електродвигун постійного струму, блок живлення; інвертор; діелектричні боти, калоші, килимок, ізолювальна драбина, окуляри захисні, рукавиці, комплект шаблонів для в’язки джгутів, пневматичний пристрій для зняття ізоляції провідників, електромеханічний пристрій для скручування кінців провідників, електропаяльник (до 40 Вт), пінцет монтажний, плоскогубці, мультиметр, комплект друкованих плат, комплект електрорадіоелементів.

Зварювальна майстерня

Професія електрозварник ручного зварювання є дуже важливою і потрібною. На даний час у нашій країні виникла велика потреба у робітничих кадрах. Ця професія внесена до переліку професій державного значення. Навчання за цією професією здійснюється у складально-зварювальній майстерні (суміщеній з майстернею кисневого та теплового різання) площею 158,4м2 (на 1 учні 10,56м2) розрахованій на 15 учнів. Майстерня обладнана: постами для ручного дугового зварювання – 12 шт.; випрямлячами зварювальними ВДМ-401 – 2шт., трансформаторами зварювальними «Патон ТДС-181» – 3 шт. та «Патон СТШ-252» – 2 шт., аргонодуговим інвертором «Патон АДИ-315 РАСШ»; постами для зварювання в захисних газах (вуглекислому) – 3 шт.; водоплазмовими апаратами (Мультиплаз) – 2 шт.; ацетиленовим генератором АКМ 1,25; випрямлячами інверторними «Патон ВДИ-160» – 2 шт.; пристроєм для контактного точкового зварювання «АКТС-1300»; напівавтоматом «Патон ПСИ-L-250»; різаком інжекторним універсальним; складально-зварювальним стендом; у майстерні наявні балони для газів в комплекті з редукторами – кисневі (2 шт.), балон для аргону, для вуглекислого газу (2 шт.), для пропану (2 шт.); пристосування – електродотримачі пружинні, струбцини, фіксатори; комплекти інструменту – зубила слюсарні, лінійки вимірювальні металеві, кутники слюсарні, щупи пластинчасті (комплект), щітки дротяні для зачищання швів, молотки шлаковідокремлювачі; допоміжне обладнання: рукав гумовий для ацетилену, рукав гумовий для кисню; засоби захисту – окуляри захисні, щиток-маски зварювальника, світлофільтри скляні.
Зварювальна майстерня оснащена витяжною вентиляцією та індивідуальним освітленням робочих місць. Забезпечення даної майстерні складає 100%, зварювальне обладнання, інструменти та пристосування закуплено за кошти, виділені під програму розвитку професійно-технічної освіти області 2012-2016 рр. 
Майстерня має первинні засоби пожежогасіння та інструкції з техніки безпеки, у майстерні обладнані стенди з техніки безпеки.
17 травня 2018 року колектив ДНЗ «Ужгородський центр ПТО» взяв участь у профорієнтаційному вернісажі „Робітнича професія – крок до успіху”. Навчальний заклад презентував свої освітні послуги, учні проводили майстер-класи, які викликали щире зацікавлення відвідувачів заходу. Так, учні, які навчаються професії електрозварник ручного зварювання демонстрували плазмове різання за шаблонами апаратом «Мультиплаз 3500». 
За цей майстер-клас навчальний заклад було нагороджено Почесною грамотою департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації.
Вироби, власноручно виготовлені учнями у зварювальній майстерні, користуються попитом у населення, вони є оригінальними та якісними.

Майстерня з ремонту колісних транспортних засобів

Професія слюсаря з ремонту автомобілів вважається престижною, тому що цей  спеціаліст готує автотранспорт в дорогу. Якість і результат роботи водія багато в чому залежить від справності автомобіля, а значить, від компетентності слюсаря з ремонту автомобілів.
Щоб автомобіль виконував свої функції, його потрібно зібрати, налагодити, від¬регулювати і випробувати, у процесі експлуатації - обслуговувати і ремонтувати. Все це робота слюсаря з ремонту автомобілів. Потреба у спеціалістах з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна вдало працевлаштуватися на різних автопідпрємствах, фірмах автосервісу, або відкрити свою справу.
Отримати всі необхідіні компетентності можна в сучасних майстернях нашого навчального закладу.
Майстерня з ремонту автомобілів площею 108,5 м2 (на 1 учня 7,23 м2 ), де є:  обладнання для ремонту вантажних та  легкових автомобілів, двигуни зі зчепленням та коробкою, розподільні коробки, передні мости, задні мости, гідропідсилювач рульового приводу, механізми переключення передач, укомплектовані коробки передач, ведучі мости, механізми рульового керування, амортизатори, ресори, електрообладнання; обладнані робочі місця для  проведення розбирально-складальних робіт агрегатів та вузлів автомобілів, набори слюсарних і вимірювальних інструментів слюсаря, комплекти інструменту та пристроїв для виконання розбирально-складальних робіт, комплект інструментів та пристроїв для ремонту вузлів і агрегатів автомобіля, стенд для розбирання і складання ведучих мостів, стенд для ремонту редуктора ведучих мостів, слюсарне обладнання, болгарка, пневмогайковерт, токарно-гвинторізний верстат, електрозварювальний і газозварювальний апарати, комплект інструментів для проведення дефектовочних робіт деталей вузлів та агрегатів автомобілів, компресор для накачування коліс;

Лабораторія технічного обслуговування автомобілів 

Лабораторія технічного обслуговування автомобілів площею 97,8 м2  (на 1 учня 8,9 м2), оснащена: автомобілями, двигунами, інструментами і пристроями для проведення ТО автомобілів (комплект), наборами слюсарних і вимірювальних інструментів слюсаря, комплектом інструменту та пристроїв для виконання розбирально-складальних робіт, комплектом інструменту та обладнання поста змащення (комплект), постом для ЩТО, ТО-1, ТО-2, СТО.

Автослюсарна майстерня 

Автослюсарна майстерня площею 133,5 м2 (на 1-го учня 8,9 м2 ), забезпечення якої: верстак слюсарний одномісний, вертикально-свердлильний верстат, двигуни автомобілів ВАЗ 2101 і «Москвич», автомобіль ГАЗ-53, розподільник запалювання автомобіля ВАЗ (Р-125), карбюратор К-88А, коробки передач, рама підвіскою автомобіля ГАЗ – 51, генератори, стартери, розподільник – переривник, паливні насоси діафрагментичного типу, водяні насоси, амортизатори, карбюратори, набір ключів і головок 8-17, молоток, зубило, стенди, плакати.

Лабораторія будови автомобілів 

Лабораторія будови автомобілів площею 57,2 м2 (на 1 учня 3,81 м2), забезпечена дидактичними стендами: «Кривошипно-шатунні механізми», «Газорозподільні механізми», «Системи охолодження двигунів», «Система змащування двигуна», «Системи живлення двигунів», «Джерела струму автомобілів», «Системи запалювання автомобілів»; контрольно-вимірювальними приладами  (комплект); системою електричного пуску двигуна; системою освітлення і сигналізації  (комплект); зчепленням і приладами керування зчепленням; коробкою передач; карданною  передачею; головними  передачами  та диференціалом; ходовою частиною; рульовим керуванням; гальмівною системою; додатковим обладнанням (комплекти); спеціальним обладнанням (комплект); комплектами обладнання  для лабораторно-практичних робіт: двигуни, електрообладнання (комплект), трансмісія, ходова частина, рульове керування гальмівної системи, кузова автомобілів; комплектами натуральних зразків: КШМ двигунів, ГРМ двигунів, системи змащення, системи охолодження, системи живлення, системи запалювання,  електрообладнання, зчеплення та його приводу, ходової частини, трансмісії, акумулятори, генератор змінного струму, стартер.

Малярно-штукатурна майстерня

Одним із соціальних партнерів нашого є компанія «Sniezka», яка вже 15 років успішно працює на лакофарбовому ринку України, володіє сучасними матеріалами та технологіями, новими практиками їх використання. Результатом співпраці її з навчальними закладами професійно-технічної освіти стало створення на базі Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» першого на Закарпатті навчально-практичного центру.
   Слід зазначити, що співпраця між компанією та навчальним закладом триває ще з 2014 року. За цей час та повністю модернізовано малярну майстерню та оснащено її  сучасними плакатами з технології виконання малярно-штукатурних та оздоблювальних робіт.

Слюсарна майстерня №2

Слюсарна майстерня площею 86,4 м2 (на 1 учня 5,76 м2 ) розрахована на 15 робочих місць. Майстерня обладнана слюсарними одномісними верстаками з підйомними лещатами 76 И-01; настільним вертикально-свердлильним, свердлильним, точильним, точильно-шліфувальним, трубозгинальним верстатами; вимірювальним, перевірочним і розмічальним інструментом; комплектом слюсарного інструменту для ручних робіт; інструментом для виготовлення деталей металоконструкцій для операцій різання, гнуття, рубання, обпилювання, свердління, клепання і чеканки металу, контрольно-складальною плитою; комплектом притискачів для труб; ручним механізованим інструментом: електричними ножицями, кутовими шліфувальними машинками(легкою, середньою, важкою); електролобзиком; труборізом ручним; гильотинними ножицями в комплекті з компресором портативним.

Електромонтажна майстерня 

Електромонтажна майстерня є базовою для учнів, які отримують професію "Електромонтажник  з освітлення та освітлюввальних мереж; слюсар-ремонтник з ремонту електроустаткування".
В майстерні під час навчання учні вчаться виконувати:
 - з’єднання та відгалуження жил проводів та кабелів;
 - паяння жил проводів;
 - розмітку трас електропроводок та місць монтажу установчих апаратів;
 - підключення електровимірювальних приладів;
 - монтаж електропроводок різних типів;
 - встановлення вимикачів, розеток, кнопок, освітлювальних пунктів;
 - розробку кінців жил кабелів, з’єднання та окінцевання жил кабелів різними способами; 
 - ремонт пускорегулюючої апаратури;
 - збирання схем з пускорегулюючими аппаратами.
Усі ці вміння та навички учні отримують у електромонтажній майстерні площею 104,5 м2 (на 1 учня 7 м2), яка  обладнана: верстаками, комплектом бокорізів з еластичними  чохлами, інструментом для опресовування алюмінієвих наконечників і гільз, комплектом інструменту для спаювання жил, інструментом для округлення секторних жил, кліщами для зняття ізоляції, кліщами універсальними, ножами монтерськими, ножами для надрізання металевої оболонки кабелю, гострогубцями (кусачками) з еластичними чохлами на ручках 150 мм, викрутками монтажними з пластмасовою ручкою (комплект), пасатижами 200 мм (250), плоскогубцями універсальними з еластичними чохлами на ручках 175 і 200 мм, комплектом зубил монтажних 250мм, кігтями та поясом монтерським для дерев’яних опор, оправкою ручною для забивки дюбелів, оправкою з клином до пробійника, комплектом викруток слюсарно-монтерних, паяльниками періодичного нагріву, ключами гайковими (різними); інструментом для розмітки, а саме: циркуль, рейка, лінійка, креслярка, кутник, кернер, висок, рамка, шаблони (комплект), коронки для свердління гнізд (різні), кувалда 1 кг, метр складний металевий, молоток слюсарний 0,8 кг, напилки ( комплект), правильна плита, круглогубці, ножівки, ручні ножиці, ручні дрилі, зенківки, розвертки, килимки гумові, окуляри захисні, рукавички діелектричні, дидактичні стенди.

bottom of page