top of page

 «Sniezka»

Щоб готувати конкурентоспроможного на ринку праці робітника потрібно максимально наблизити навчальний процес у ЗП(ПТ)О до умов виробництва. Для цього навчати новітнім сучасним технологіям слід як тих, хто вчиться, так і тих, хто вчить. Зв’язок між підприємствами-виробниками та навчальними закладами сприяє прискоренню процесу передачі інформації з новітніх прогресивних технологій і впровадження їх у навчальний процес та в подальшому у сферу майбутньої трудової діяльності випускника. Одним із таким соціальних партнерів є компанія «Sniezka», яка вже 15 років успішно працює на лакофарбовому ринку України, володіє сучасними матеріалами та технологіями, новими практиками їх використання. Результатом співпраці її з навчальними закладами професійно-технічної освіти стало створення по всій Україні п’яти навчально-практичних центрів. 4 травня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» відбулося урочисте відкриття шостого в Україні і першого на Закарпатті навчально-практичного центру.

Навчання з оволодіння сучасними виробничими технологіями компанії «Снєжка-Україна» дає можливість не лише майбутнім кваліфікованим робітникам, але й майстрам-практикам перейняти досвід кваліфікованих майстрів та попрацювати з новітніми технологіями у галузі будівництва, ремонту й оздоблення. Також на базі новоствореного центру можливим стане підготовка незайнятого населення разом із Центрами зайнятості. У 2017 році перші 27 випускників ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» з професії маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, оволодівши навичками роботи з продукцією компанії, розпочали свою трудову діяльність. У подальшому близько 600 учнів інших ЗП(ПТ)О області, де здійснюється підготовка кваліфікованих робітників будівельних професій, навчатимуться за новітніми технологіями торгової марки «Śnieżka». Соціальне партнерство дає можливість вдосконалити зміст і форми методичної роботи  з викладачами та майстрами виробничого навчання. Зміст методичної роботи орієнтується на тісний зв’язок з соціальними партнерами (стажування на підприємствах-партнерах, вивчення нових технологій, обладнання, техніки тощо). Організація методичної роботи з педагогічним колективом ґрунтується на діяльнісному підході, тому серед форм методичної роботи переважають практико-орієнтовані форми, зокрема тренінги, оскільки саме вони сприяють формуванню у викладачів та майстрів виробничого навчання необхідних соціально-професійних компетенцій, що забезпечать  їм можливості формувати конкурентноздатного кваліфікованого робітника. 

Так, 11-12 травня 2017 року на базі ДНЗ УЦПТО проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ із професії маляр.

В конкурсі прийняли участь 5 переможців І етапу з ПТНЗ області. Завдання конкурсу складалося з двох турів: теоретичного і практичного. В ході практичного туру учасники виконували роботи кваліфікації маляр 4-го розряду, передбачені умовами конкурсу. Під час виконання практичних завдань  учасники показали високий рівень професійної майстерності.

  По закінченні конкурсу журі визначило переможця ІІ етапу, який представив Закарпатську область на Всеукраїнському конкурсі у Львові. Всім учасникам було вручено сертифікати Торговельної марки «Снєжка-Україна» за професійне використання будівельних матеріалів. 
 11 травня 2017 року на базі ДНЗ УЦПТО відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання будівельних професій. Тематикою засідань було впровадження нових технологій і матеріалів у сучасному будівництві. використання цих знань у процесі підготовки кваліфікованих робітників.
 Викладач будівельних спецдисциплін ДНЗ УЦПТО Кобаль І.І. представила доповідь про соціальне партнерство ДНЗ з ТзОВ «Снєжка-Україна». Доповідь викликала зацікавленість присутніх до даної теми, насамперед тому, що результати такої співпраці учасники секції побачили у навчальному закладі наочно.

04 червня 2018 р. найкращі учні професійних навчальних закладів України, зокрема, із Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова, Луцького ВПУ будівництва та архітектури, Ужгородського центру професійно-технічної освіти, Вищого професійного училища № 7 м. Калуша та Вищого професійного училища ім. М. Паращука м. Тернополя, завітали на підприємство «Снєжка-Україна». Під час зустрічі учнівська молодь мала змогу дізнатися про особливості інноваційних технологій у виробах Групи компаній «Śnieżka». Також гості побували на екскурсії у цехах підприємства, де наочно ознайомилися з процесом виготовлення фарб і шпаклівок.У лабораторії з контролю виробництва побачили, як відбувається контроль за основними параметрами і характеристиками виробів. На складі готової продукції довідалися про основні процеси складування, відвантаження продукції до торговельних мереж. А ще учні та викладачі навчальних закладів оглянули сучасний фірмовий салон «Śnieżka», що функціонує на території підприємства. Варто зазначити, що екскурсія була організована у межах стратегії розвитку чинних навчально-практичних центрів Групи компаній «ŚNIEŻKA» на 2017-2018 рр. та державно-приватного партнерства між компанією «Снєжка-Україна» та професійними навчальними закладами України.

bottom of page