top of page

Бібліотека... Тиша.. Століття...
Тут книги розумні спокійно живуть
У тихій величній світлиці,
А двері широко відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці.
Герої романів, легенд, повістей,
Тут радо говорять із нами.
В книжках – відкриття всіх великих людей,
Думки, що хвилюють віками.

Бібліотека нашого навчального закладу – скарбниця всіх духовних багатств, осередок інформаційної роботи, сюди йдуть за книгою та порадою, тут вчать учнів пізнавати, працювати, спілкуватись. Бібліотека – центр, в якому збагачуються знаннями і учні, і викладачі, і майстри виробничого навчання: це місце, де можна отримати відповідь на будь-яке питання.

Бібліотека ДНЗ УЦПТО розташована на першому поверсі навчального закладу. У своїй структурі має абонемент (поєднаний із читальним залом на 25 посадових місць) та книгосховище.

Бібліотечний фонд є універсальним і налічує 29428 примірник книг.

Тематика комплектування фонду:

 • загальноосвітні предмети

 • професійно-технічна література

 • педагогіка та методика викладання

 • художня література.

У штаті книгозбірні два працівники, які обслуговують користувачів: учнів, викладачів, майстрів в/н та інших працівників ДНЗ УЦПТО.

Крокуючи в ногу з часом, бібліотека ДНЗ УЦПТО працює над методичною проблемою «Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в практику роботи бібліотеки як засіб розвитку творчої особистості».

Визначено основні напрями діяльності:

 • оперативне забезпечення повною інформацією навчально-виховний процес закладу;

 • сприяння кращому засвоєнню учнями знань через інформаційні форми і методи бібліотечної роботи;

 • виховання в учнів культури, любові до книги, розвиток пізнавальних інтересів і здібностей;

 • сприяння всебічному підвищенню педагогічної майстерності викладачів, вихователів, майстрів в/н шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;

 • виховання шанобливого ставлення до бібліотеки, книги як скарбниці людських знань.

Сучасний навчально-виховний процес складний і динамічний. Працівники нашої бібліотеки роблять усе, щоб він отримав міцну інформаційно-методичну підтримку. Бібліотека створює інформаційні списки літератури для кожної предметно-циклової комісії, перегляди новинок освітянської періодики. З метою популяризації напрацювань наших педагогів, створено книжкову виставку: «Зернини досвіду наших педагогів».

Бібліотекарями створено діючий Блог бібліотеки державного навчального закладу "Ужгородський центр професійно-технічної освіти"

Бібліотекарі надають допомогу педагогічним працівникам у виборі літератури та підбирають матеріал до різноманітних свят, уроків, предметних тижнів. Оформляються  тематичні книжкові виставки.

Одне з провідних завдань бібліотеки ДНЗ УЦПТО – навчити учнів    працювати з книгою, користуватися каталогами і картотеками, вільно орієнтуватися  у фонді читального залу.

З метою покращення бібліографічних знань, працівниками бібліотеки розроблено і проведено ряд бібліотечно-бібліографічних уроків:

 • «Роль і значення бібліотеки»;

 • «Історія створення книги»;

 • «Книга і її складові частини»;

 • «Що таке каталог і навіщо він потрібний у бібліотеці»;

 • «Види словників».

При проведенні бібліотечних уроків, використовується мультимедійне обладнання, яке дає змогу більш яскраво та наочно ознайомити учнів із різноманітною інформацією. Використання ілюстрацій на екрані робить бібліотечний захід сучасним і цікавим. Інформаційні технології дають змогу задовільнити потреби користувачів.

Сьогодні особливого значення набуває збереження
 документів. Тому працівниками нашої книгозбірні ведеться пильний контроль за своєчасним поверненням книг користувачами. Через індивідуальні бесіди, звернення, роздруковані пам’ятки («Бережіть книгу»,   «Книга – геніальний винахід людства», «Пам’ятка кожного читача”) намагаємось виховувати у читача почуття відповідальності за стан отриманої літератури, дбайливе ставлення до неї.
Працівниками бібліотеки постійно ведеться інформаційно-пошукова робота з краєзнавства. Створено постійно-діючу книжкову виставку  «Закарпаття – мій скарб, моя радість, моє життя…», яка дає можливість представити наявну у бібліотеці краєзнавчу літературу, знайомити читачів із новими друкованими матеріалами про відомих людей краю, творами місцевих письменників. Інформаційний ресурс виставки підсилює краєзнавча картотека та тематична папка «Літературне Закарпаття».

 

Особлива увага приділяється широкій популяризації творів українських письменників, літератури з питань освіти, історії й культури українського народу, його національно-культурних і духовних надбань та поваги до рідної мови.

Важливе значення приділяється вихованню любові до обраної професії, розвитку пізнавальних і творчих здібностей учнів. Бібліотека нашого закладу допомагає у проведенні тижнів за професіями. Учням надається допомога у написанні рефератів та  пошуку інформації до випуску газет і створення плакатів.

Бібліотека постійно використовує нетрадиційні форми роботи. Високим попитом користується література з виставки-реклами «Книги твоєї професії» із  зверненням: «Ти хочеш бути класним спеціалістом? Ти хочеш бути конкуренто-спроможним на ринку праці? Ти можеш цього досягти!»

Цікаво проходять літературні брейн-ринги, конкурси, вікторини, літературні та патріотичні читання, презентації книг

Формуванню іміджу бібліотеки, а також  зростанню її ролі в навчально-виховному процесі  сприяють: проведені масові заходи, естетично оформлений інтер’єр, змістовні книжкові виставки, виставки-інсталяції, доброзичливість бібліотекарів.

 

 

 

                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підсумовуючи діяльність бібліотеки ДНЗ УЦПТО можна сказати, що вона є інформаційним, освітнім і культурним центром закладу. Бібліотека є необхідною умовою для учнів у їхньому професійному навчанні, гармонійному розвитку та  формуванні особистості.

bottom of page